John Bauer, ilustracje

Author: red_noir /

Kilka ilustracji, dających wgląd w wyobraźnię szwedzkiego artysty, Johna Bauera (1882-1918).
5 komentarze:

Aleksandra pisze...

Piękne ilustracje, ja już się zakochałam.. ;)
W ogóle uwielbiam ilustracje, szczególnie z baśni,mitów, legend.. samo patrzenie sprawia przyjemność :) i daje pole do wyobraźni, wymyślenia własnej historii/jak test Murraya tylko nasz własny ...

red_noir pisze...

Ja również uwielbiam ten bogaty świat bez dna i bez końca - oceaniczny, uczuciowy, pełen zakopanych skarbów. Bardzo się cieszę, że są osoby, które widzą jego wartość i chcą przez niego podróżować. To naprawdę budujące :)

Fairy pisze...

Ojjj, piękne! ^^
Mają coś w sobie.

Liadan pisze...

Są magiczne i inspirująca, zastanawiam się nad techniką ich wykonania, ale pewnie znajdę taką informację w googlach ;)

Pozdrawiam Serdecznie!
Liadan

red_noir pisze...

Liadan, witam serdecznie na moim blogu :)

Zastanawiałam się, jaką techniką zostały wykonane powyższe ilustracje i wydaje mi się, że akwarele + pióro, choć pewności nie mam. Są naprawdę magiczne. A propos tego rodzaju niuansów, dziwne, że choć działają tak silnie na pewne osoby, to i tak obecnie odmawia się im miana "sztuki". Trochę z tym tematem mam ostatnio do czynienia, bo właśnie robię dyplom związany z przedstawianiem zwierząt i jestem po prostu zdruzgotana - nie ma miejsca dla ludzi z unikatową wrażliwością (ich twórczości zarzuca się sentymentalizm), ale jest dla zwyrodnialców, którzy wypychają zwierzęta. Jakaś absurdalna masakra.

Prześlij komentarz